Didem Taner

CRIF Türkiye İcra Danışma Kurulu Başkanlığı

Didem TANER Saint Benoit Fransız Lisesi’ni takiben Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde lisans eğitimini tamamlamış ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Finans ana bilim dalından yüksek lisans derecesini almıştır.

Moody’s In-Country Analyst olarak başladığı meslek hayatında çeşitli pozisyonlarda çalışmış ve 2001-2013 yılları arasında Türkiye’de ticari ve finansal bilgi gereksinimini karşılamak için kurulan Finar A.Ş. Genel Müdürü, Amerika merkezli ve dünyanın en büyük B2B Global Veritabanına sahip olan kuruluşu Dun& Bradstreet‘in Türkiye Genel Müdürü ve Fransa merkezli B2B E-ticaret portalı Kompass Türkiye Genel Müdürü olarak görev almıştır.

Ocak 2013 itibariyle İtalya Merkezli CRIF Grubu’na dahil olmuş ve 2013-2017 yılları arasında CRIF grubunun Türkiye Ülke Direktörü olarak görevine devam etmiştir. Halen CRIF Türkiye İcra Danışma Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren Didem Taner, ayrıca TFBD – Ticari ve Finansal Bilgi Derneği Yönetim Kurulu Başkanıdır. Evli ve 2 çoçuk annesi olan Didem Taner yöneticilik/danışmanlık yaptığı kurumlar adına Yased Uluslarası Yatırımcılar Derneği ve TÜSİAD da bir çok çalışma grubunun/komisyonun aktif üyesidir.