Cem Öztürk

Marsh Advisory Türkiye Lideri

Cem, Marsh Advisory Türkiye lideri olarak çalışmaktadır. Kurumsal Risk Yönetimi çözümleri, Modelleme, İş Sürekliliği Yönetimi, Siber Risk Yönetimi, Sabit Kıymet Risk Danışmanlığı, Ürün ve Tedarik Zinciri Risk Çözümlerini içeren Risk Danışmanlığı çözümlerini yönetmektedir.

Sabit kıymet risk analizi ve değerlendirme çalışmaları, risk tasvir çalışmaları, yangından korunma, deprem ve diğer doğal afetler risk analizi, tedarik zinciri yönetimi, kalabalık risk yönetimi (kalabalık tahliye simülasyonu) yönetimi, makine kırılması analizi, mevzuatlara uygunluk denetimleri ve risk derecelendirme çalışmaları konusunda tecrübe sahibidir Ayrıca, İş Esnekliği (Business Resilience) ve Kurumsal Risk Yönetimi çalışmalarında Proje Lideri ve/veya danışman olarak Türkiye ve yurtdışında birçok projede yer almıştır.

Cem’in yaklaşık 17 yıllık deneyimi vardır. Bunun 10 yıldan fazlası ise risk danışmanlığı sektöründedir. 29 Mart 2021’de yapılan Olağan Genel Kurul’da Kurumsal Risk Yönetim Derneği (KRYD) Yönetim Kurulu Üyesi seçilmiştir.
Marsh’ta çalışmaya başlamadan önce uluslararası taahhüt firmalarında İstanbul’un ana arterlerini oluşturan yol, köprü vb. sanat yapılarının depreme karşı güçlendirilmesi projelerinde görev yapmaktaydı.

COSO, ISO ve NFPA standartları ile deprem güçlendirme işleri, FIDIC şartnameleri, kalite yönetim sistemi ve kuruluş içi kalite denetimi konularında deneyimlidir.

EĞİTİM
• Boğaziçi Üniversitesi, Deprem Mühendisliği Bölümü Yüksek Lisans Derecesi
• Yıldız Teknik Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü Lisans Derecesi
• İstanbul Üniversitesi, Uluslararası İşletmecilik Programı

SERTİFİKALAR / ÜYELİKLER
• Kurumsal Risk Yönetim Derneği (KRYD) – Yönetim Kurulu Üyesi
• İnşaat Mühendisleri Odası, İstanbul

YABANCI DİLLER
• İngilizce – Akıcı
• Türkçe – Ana dil

İLETİŞİM BİLGİLERİ
E-posta: cem.ozturk@marsh.com
Telefon: 0(549) 355 4515